Rozloučení se Senátem

Rozloučení se Senátem

Na včerejší 30. schůzi Senátu jsem se rozloučil se svými kolegyněmi a kolegy, pro mne to bylo šest velmi zajímavých, poučných a inspirativních let, poznal jsem hodně skvělých lidí. Nemám na mysli jen senátory, ale také odborný personál Senátu, skvělé evropské oddělení či sekretariát našeho výboru, se kterým jsem celou dobu úzce spolupracoval.

Bylo i nemálo stresu a člověk byl pořád tak nějak v pohybu, na cestě. Snad jsem zanechal v Senátu nějakou malou pozitivní stopu. Rozloučil jsem se symbolicky, když jsem jako zpravodaj předkládal na této schůzi návrh nařízení Evropského parlamentu a Rady o obnově přírody. Tedy téma, které mi výsostně sedělo, velmi dobře zpracovaný, trochu nadčasový materiál, nicméně je pět minut po 12té a pokud chceme zabránit kolapsu ekosystémů a ztrátě biodiverzity, tak už musíme s obnovou přírody vážně začít. Mé doporučení pro Senát, podporující tento návrh nařízení, bylo jednomyslně přijato, to samozřejmě potěší, ale ke konečnému přijetí předmětného nařízení povede ještě velmi dlouhá cesta napříč Evropskou unií.

Děkuji Vám všem, kteří jste mou práci v Senátu sledovali, Vám kterým není stav naší planety lhostejný, kteří máte pokoru k přírodě. Vracím se naplno k ochraně přírody a krajiny, k druhové ochraně živočichů, mám před sebou celou řadu zajímavých výzev, nudit se určitě nebudu a pro mé zdraví je tato profesní cesta určitě lepší.

13. října 2022

Petr Orel

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *