K Sýrii

Nejsem velkým přítelem výchovných políčků ze strany západu, řada takovýchto zásahů byla realizována dle mého soudu neuváženě a vyvolala chaos, zmatek, škody a utrpení srovnatelné s těmi, proti kterým původně směřovala.

K těmto bytostně zásadním a radikálním rozhodnutím je potřeba přistupovat s velkou uvážlivostí a předjímat jejich možný negativní dopad.

Použití chemických zbraní je nesmírně závažná situace, která dle mého soudu takovýto cílený úder ospravedlňuje. Podle informací, které jsou z médií dostupné, byl útok spojenců (USA, Francie a V. Británie) proveden vskutku cíleně a profesionálně, bez ztrát na civilním obyvatelstvu.

Čekat na souhlasné rozhodnutí Rady bezpečnosti OSN je v zásadě nemyslitelné, tento orgán, bezesporu veledůležitý, není při současně nastavených pravidlech funkční.

Co se týká reakce naší vlády, pak dle mého přesvědčení určitě stačilo vyjádření ministra zahraničí M. Stropnického, mediální aktivity ministryně obrany K. Šlechtové už byly zbytečné. Tanečky premiéra v demisi, pana Babiše, jsou pak spíše úsměvné, je evidentní, že určitě není dokonalý, že se bude muset hodně učit, přinejmenším v zahraničně-politických tématech.

16.4.2018

Petr Orel

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *