Prezidentské volby

Prezidentské volby jsou bezesporu nesmírně důležité pro další směřování a orientaci České republiky. Není žádným tajemstvím, že jsem proevropsky – prozápadně orientován, nicméně stále také platí, že jsem zastáncem změn v prioritách a struktuře EU.

Určitě je mému okolí také zřejmé, že nejsem voličem stávající hlavy státu a mám k tomu celou řadu jasných indicií. Tou stěžejní, kterou si dovolím zmínit, je postoj prezidenta Miloše Zemana k problematice ochrany životního prostředí – tedy k ekologické, či environmentální problematice, neřku-li k čemukoli „zelenému“, který je dlouhodobě a zřetelně negativní, někdy až nenávistný.

V této souvislosti je pro mne zcela konkrétním důvodem, proč jsem si vybral jiného kandidáta, jeho neutuchající obrovský tlak na výstavbu kanálu D-O-L, kterému podlehla i vláda, když zadala studii proveditelnosti. Celá řada již zpracovaných materiálů k tomuto záměru hovoří jasně, investice se nevyplatí z ekonomického hlediska a z hlediska krajinné ekologie, tak jak ji vnímám já, je nepřijatelná. Radost z ní mohou mít jenom spekulanti s pozemky a možná lidé, kteří mají to ego egyptských faraónů.

Rozhodnou občané – voliči, nesmírně důležité je k volbám jít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *