Zrušení Ministerstva životního prostředí?

Už jenom pamětníci si vzpomínají, jak bylo obecně pozitivně a u části populace i s velkou euforií  přijato po sametové revoluci rozhodnutí o zřízení ministerstev životního prostředí na národní i federální úrovni. Nota bene, když v čele těchto institucí stály takové kapacity jako Josef Vavroušek či Bedřich Moldan, lidé, kteří se už za totality nebáli veřejně upozorňovat na ničení životního prostředí a současně navrhovat řešení. Osobně jsem se zúčastnil několika seminářů, které tito pánové v 80. letech organizovali.

Volební nápad ANO sloučit (a de facto zrušit) ministerstvo životního prostředí s ministerstvem zemědělství je možná pro řadu lidí zajímavý, mi osobně přijde především velmi populistický a argumentace, že se tak sníží státní administrativa, mi připadá přímo zcestná. Zvlášť když vezmeme v úvahu kolik úředníků a jiných státních zaměstnanců nám přibylo v tomto volebním období. A v tomto směru si určitě pan Babiš s nikým nezadal, jeho rezort velmi konkuroval i ostatním kolegyním a kolegům ve vládě.

Ministerstvo životního prostředí je z mého pohledu nutné a potřebné, nemusí být velké co do počtu zaměstnanců, ale musí mít adekvátní pravomoci a v čele osobnost, která se ne….. z  kolegů ve vládě s „velkým a silným“ rezortem.

 

Petr Orel

18. 9. 2017

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *