Otázka priorit!

V zásadě pozitivně vnímám boj za lepší, určitě zanedbané a opomíjené školství, boj za vyšší platy pro učitele, ze strany stávající paní ministryně školství Valachové, i když určitě ne se všemi jejími návrhy souhlasím. Samozřejmě jsem si vědom také toho, že do správy tohoto rezortu spadá tělovýchova a sport.

Zcela náhodou jsem koncem minulého týdne zaregistroval zprávu paní ministryně, kde s pocitem radosti sděluje, že se podařilo navýšit letošní dotaci státu na MotoGP v Brně o dalších 10 miliónů Kč, celkem tedy na 70 miliónů Kč, dalších 10 miliónů Kč dodá město Brno a 20 miliónů Kč pak Jihomoravský kraj. Tato motoristická akce údajně významně přispívá k propagaci ČR.

Nerozumím tomu, nechápu to, že je nutné tak obrovsky komerční, vysloveně zábavní akci, takto velkoryse podporovat ze státního rozpočtu. Už vůbec mi nejde na rozum, jak může být takováto akce řadu let prodělečná.

Osobně bych viděl pro těch 70, resp. 100 miliónů Kč, úplně jiné využití, je to otázka priorit, ty moje jsou úplně jinde než u MotoGP Brno.

 

Petr Orel

2. 5. 2017

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *