Petr Orel se po dlouhém zvažování rozhodl pokusit se obhájit svůj senátorský mandát v obvodě č. 67 – Novojičínsko.

Jako kandidát Strany zelených získal podporu dalších čtyř demokratických stran a hnutí: SEN21, Pirátů, STAN a LES.

Volby proběhnou 23. a 24. září, tedy zároveň s volbami komunálními, 2. kolo bude o týden později, tedy 30.9. a 1.10.2022.

 

Proč je dobré podpořit Petra Orla?

S postupujícími problémy sucha, klimatu, energetické krize nebo problémů zemědělství potřebujeme v Senátu lidi, kteří jsou na tato témata odborníky a přitom neztratili každodenní kontakt s prací v terénu, nejen v regionu kde žijí.

Petr Orel se celý život věnuje ochraně životního prostředí – jak v místě kde žije, přes celorepublikové kauzy (úsilí za rozumné používání chemie v zemědělství, pravidla pro zadržování vody v krajině, proti kanálu Dunaj-Odra-Labe, kauza Bečva, problematika overturismu, …) až po problémy, které se řeší na úrovni celé Evropy v rámci své práce v senátním Výboru pro záležitosti Evropské unie. Do těch evropských materií pak dokáže přinést rozumné pohledy a zkušenosti z terénu. 

Druhý člověk s takovou kombinací zkušenosti a expertízy jako je Petr Orel v Senátu není. Je i v odborných kruzích brán jako politik, který nerozhoduje od stolu či podle barvy politického dresu, nýbrž odpovědně s ohledem na vědecké poznání i praxi. 

Petr Orel je kandidát, za kterého mluví spíše odvedená práce než vzletná slova. Dokázal si získat podporu hned pěti středových stran, uznává jej odborná veřejnost a je racionálním hlasem ochrany přírody i demokracie v české politice. Vaše podpora pro jeho kampaň je dlouhodobou investicí do zájmů ochrany přírody v české politice proti ignorantství, drancování přírody nebo proti ekologickému populismu.

Chci podpořit kampaň Petra Orla

 

„Petrovy bohaté odborné znalosti, zejména – ale nejen – z široké problematiky ochrany přírody a životního prostředí se plně uplatnily v mnoha úspěšně dokončených dílech. Představuje v Senátu jeden ze vzácných hlasů, jakých je zoufale zapotřebí. Rozhodně podporuji jeho kandidaturu.“ Bedřich Moldan

Petrově celoživotní práci v oblasti ochrany přírody se vloni dostalo vzácného ocenění (uděluje se jednou za dva roky), když se stal laureátem Ceny Ivana Dejmala.

Přečtěte si, jak hodnotí své senátní působení a co všechno se mu zatím v Senátu povedlo.

 

Chcete-li přispět nefinančně (týká se zejména regionu Novojičínska), třeba účastí v kontaktní kampani, poskytnutím propagační plochy či čímkoli jiným, neváhejte kontaktovat volebního manažera:
Filip Larmer
tel. +420 702 016 488
filip.larmer@gmail.com

 

Hledáme dobrovolníky a brigádníky pro kontaktní kampaň

Popis práce:

  • smělé oslovování kolemjdoucích (pozvat k volbám), rozdávání letáků/reklamních předmětů a případně další komunikace s nimi (k obsahu proběhne školení)
  • flexibilní pracovní doba v odpoledních hodinách cca od 14 do 18 h., případně jen ve vybrané dny (není nutno být k dispozici po celou dobu kampaně)
  • kontaktní kampaň bude probíhat v průběhu celého měsíce září 2022, ve městech i obcích na Novojičínsku

Požadavky:

  • spolehlivost, angažovanost, příjemné vystupování, schopnost komunikovat a argumentovat
  • věk alespoň 18 let, ŘP sk. B výhodou

Pozn.: Příhodné pro VŠ studenty, kteří mají část září ještě volnou, ale není podmínkou.

Odměna:

  • dle dohody (o provedení práce)
  • možnost spolupracovat v rámci volebního týmu – zajímavá zkušenost

V případě zájmu či dotazů napište na email: filip.larmer@gmail.com