Smutný průběh jednání VEU

Dnešní jednání Výboru pro záležitosti EU mělo smutný průběh, nejprve jsme uctili minutou ticha našeho kolegu Vladimíra Plačka, místopředsedu našeho výboru, který zemřel náhle 2. srpna t.r., ve věku 53 let. Byl to člověk nabitý energií, entuziasmem, pracovitý, velmi společenský. Všechny členy výboru jeho nečekaný skon velmi zasáhl.
V pravé poledne jsme společně složili hold našim vojákům padlým v Afghánistánu.

Jako zpravodaj jsem měl na jednání výboru na starost dva senátní tisky, a to N 154/11 – Návrh směrnice Evropského parlamentu a Rady o omezení dopadu některých plastových výrobků na životní prostředí, a N 146/11 – Návrh nařízení Evropského parlamentu a Rady, kterým se stanoví výkonnostní emisní normy CO2 pro nová těžká vozidla. Moje návrhy usnesení k těmto tiskům byly přijaty jednomyslně a v příštím týdnu budou projednávány na jednání pléna Senátu.

8. 8. 2018

Petr Orel