Agresivita vzrůstá

To, jak se agresivně a z mého pohledu lživě a stupidně vyvíjí v posledních dnech volební prezidentská kampaň ze strany stávajícího pana prezidenta a jeho příznivců, mě utvrzuje v tom, že jedním z největších problémů politiků je umění odejít v pravý čas. Není jednoduché zvládnout svoje ego, uvědomit si, že nastal ten okamžik.

Jedním z těch zásadních důvodů může být i zdravotní stav, když už neposlouchá tělo tak, jak je potřeba pro plnění povinností, v tomto případě u hlavy státu, tedy u člověka, který má své ústavní povinnosti a reprezentuje naši vlast.

Na prezidentu Zemanovi jistě mohu obdivovat, a do jisté míry mu i závidět, jeho rétorické schopnosti a “sloní“ paměť, nicméně nelze nevidět jeho zášť k velké části společnosti, radost z toho někoho ponížit, či přímo zesměšnit.

Zcela nepatřičné je pak jeho přesvědčení o své pravdě, nehledá ani minimální propojení s druhou názorovou stranou a to lze jasně vidět v environmentálních otázkách.

Zcela určitě naši společnost nesbližuje, ale naopak výrazně rozděluje.

To jsou hlavní důvody, proč chci pro nastávající volební období jiného prezidenta, proč volím i v druhém kole prezidentských voleb pana Jiřího Drahoše.